Bilgisayar Güvenliği Bilgi Merkezi

bilgisayar,mail,web,site,şifre,network,güvenlik,hack,security,ddökümanları


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Wuamgrds Virüsü Internet Bağlantınızı Sömürüyor

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Admin

avatar
Admin
Son zamanlarda internet bağlantınızda yavaşlık hissediyormusunuz? Sebebi Wuamgrds virüsü olabilir...

Internetin yer altı dünyası savaşlarında rekabet bitmek tükenmek bilmiyor. Her gün yeni bir saldırı, her gün bir tehdit ve virüs ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu durumdan tabii ki savaşın içinde olan yer altı kahramanları değil, savaşın dışında kalan masum kullanıcılar en çok etkilenen oluyor.

Son zamanlarda ülkemizi kasıp kavuran ve binlerce Bilgisayara ve Networke kendini bulaştıran yeni bir virüs salgını söz konusu.

Virüsün ismi Wuamgrds. Virüs son derece tehlikeli. Öncelikle kendini Windows işletim sisteminin uptade etme aracı olarak sistem tanımlıyor ve sonra regedit dediğimiz en can alıcı noktaya kendini bulaştırarak yayılmaya devam ediyor.

Dahası ve kötü tarafı bu virüs sisteminizi tam olarak etkilemiyor. Sadece arka planda yüksek miktarda downloadlar ederek sisteminizin internet bağlantısını yavaşlatıyor.

Kısıtlı adsl baglantısı kullanan kullanıcılar içinse durum daha vahim. Çünkü bu virüsü kapmış olan bilgisayarlar yüksek derecede downlaod edecekleri için ay sonunda kaparık fatura ile karşı karşıya gelebilirler.

Peki bu virüste nasıl kurtulacağız? Hemen açıklayalım...

Başlat - Çalıştır - Regedit HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentV ersionRun ve HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVe rsionRun

yazarak EVET diyoruz. Virüsün regedit değerlerini temizledikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatarak virüsten kurtulmuş oluyoruz.

Kullanıcı profilini gör http://www.hacktebugun.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz