Bilgisayar Güvenliği Bilgi Merkezi

bilgisayar,mail,web,site,şifre,network,güvenlik,hack,security,ddökümanları


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Keyloggerlardan Kurtulmak

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Pc Keyloggerlardan Kurtulmak Bir Paz Ekim 11, 2009 10:06 pm

Admin

avatar
Admin
Bilgisayarınıza bulaştığında hiçbir şekilde haberiniz olmaz. Masaüstünüzü yada browser başlangıç sayfanızı sabitlemez.Kısaca tanımlamak gerekirse kişilerin ürettiği ve oluşturulması çok kolay ajanlardır.

Peki Bu Ajanlar Ne Yapar ?

Doğrusunu söylemek gerekirse ne yapmazki ? Deyim yerindeyse saman altından su yürütürler.Klavyenizden girdiğiniz her harfi tek tek kaydeder.Tahmin edebileceğiniz üzere internet bankacılığı şifreleriniz , msn şifreleriniz,eğer internet siteniz var ise sitenizin şifresi sitelerdeki üyelikleriniz... Kısaca herşey bu ajanı oluşturan kişinin eline geçer ve sizin için çok ciddi problemlere yol açacağı kesin.

Teknoloji geliştikçe virüslerin işleyişleride değişmekte ve gelişmektedir.Örneğin eskiden sadece klavyeden girilen bilgileri alabiliyordu.Daha sonra geliştirildi ve kopyalanan bilgileri alabilir hale getirildi.Daha sonra teknoloji gelişti ve sanal klavyeler oluşturuldu güvenliğiniz için sanal klavyeleri kullanın diye sayısız reklam yapıldı.Fakat bununda çözülmesi fazla uzun sürmedi.Günümüzde sanal klavyede kullandığınız işlemleri bile kullanıcısına ileten virüslerle karşılaşmak mümkün.

Peki Bu Lanet Virüsten Nasıl Kurtulabilirim ?

Aslında virüslerden kurtulmak oldukça basit.Birkaç yöntemi sizlerle paylaşabileceğim sadece.

1. En temizi bilgisayarınıza format atmanız.Fakat uğraşamam diyorsanız.
2. Başlat >> Çalıştır >> msconfig ve enter tuşuna basıyoruz.Daha sonra açılan sekmelerden başlangıç bölümüne geliyoruz.İşaretli olan uygulamalar arasında keyloggerı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.Tavsiyem başlangıçta sadece sistem için gerekli dosyaları çalıştırın ve bu bölümü sık sık kontrol edin.
3. Sürekli güncelleme imkanınız olan bir virüs programı.

Keyloggerlardan kurtulmanın en basit 3 yolu bunlardır.Bundan başka birçok yöntemle bu virüsleri sisteminizden uzaklaştırabilirsiniz.Fakat bu 3 yöntem en basitleri ve kısa yoldan yapılabilecek bir uygulama olduğu için sadece bu 3 yöntemi sizlerle paylaştım.

Kullanıcı profilini gör http://www.hacktebugun.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz