Bilgisayar Güvenliği Bilgi Merkezi

bilgisayar,mail,web,site,şifre,network,güvenlik,hack,security,ddökümanları


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Geri dönüşüm kutusunun bilgisayar kapatılırken temizlenmesi Xp-Vista

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Admin

avatar
Admin
Windows geri dönüşüm kutusunu bilgisayar kapatılırken otomatik olarak temizleyebiliyor. Bunun için Disk Temizleme aracından yardım alabilirsiniz. Öncelikle aracı yalnızca Geri Dönüşüm Kutusu'nda yer alan dosyaları silecek şekilde yapılandırın. Doğru parametrelerle Disk Temizleme'nin başlatıldığında görevini can sıkıcı bildirimler olmadan arka planda yerine getirmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Başlat menüsünden Çalıştır'a tıklayın ve ;

Cleanmgr /sageset:1

komutunu çalıştırın. Vista'da aynı komutu doğrudan arama satırı üzerinden çalıştırma şansına sahipsiniz. 1, komut setlerini birbirinden ayırmak için kullandığınız rastlantısal bir sayı. Windows [Enter]'a tıkladığınızda Disk Temizleme Ayarları penceresini ekrana getirecek. Buradan tüm kutuların onay işaretlerini kaldırın ve yalnızca Geri Dönüşüm Kutusu'nun işaretlendiğinden emin olun. Tamam'a tıklayarak yeni ayarları kaydedin. Bir sonraki adımda Windows'un Disk Temizleme aracının bilgisayar kapatılırken başlatılmasını sağlamalısınız. Başlat menüsünden Çalıştır'a tıklayın ve gpedit.msc komutunu girdikten sonra Tamam'a tıklayın. Ekrana gelen Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi penceresinden Kullanıcı yapılandırması / Windows Ayarları / Komut Dosyaları (Başlangıç/Kapatma)'ya tıklayın. Pencerenin sağındaki alandan Kapat'a çift tıkladıktan sonra ekrana gelen iletişim penceresinden Dosyaları Göster'e çift tıklayın. Shutdown'da Dosya/Yeni/Metin Belgesi ile bir dosya oluşturun ve bu dosyaya GDK.cmd adını verin. Üzerine sağ tıklayarak dosyayı açın ve içerisine :

cleanmgr /sagerun:1

komutunu girin. Önceden tanımladığınız komut setine ait değeri kullanığınızdan emin olun ve dosyayı kaydedin. Daha sonra yeniden Kapat Özellikleri iletişim penceresine geçin ve buradan Ekle'ye tıklayın. Bir sonraki iletişim penceresinden Gözat'a tıklayın ve GDK.cmd dosyasını işaretledikten sonra Aç'a tıklayın.Tamam ile iletişim penceresini kapatın ve Uygula ve Tamam komutlarıyla değişikliklere onay verin.


Teknik Destek : cixturk@amasyateknoloji.tk
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kullanıcı profilini gör http://www.hacktebugun.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz