Bilgisayar Güvenliği Bilgi Merkezi

bilgisayar,mail,web,site,şifre,network,güvenlik,hack,security,ddökümanları


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Windows Güvenlik Merkezi

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Güvenlik Windows Güvenlik Merkezi Bir Paz Ara. 06, 2009 12:13 am

Admin

avatar
Admin
Windows Güvenlik Merkezi; güvenlik duvarı ayarları, Windows otomatik güncelleştirme, kötü niyetli yazılımdan koruma ayarları, Internet güvenlik ayarları ve Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını da içeren bilgisayarınızdaki pek çok temel güvenlik öğesinin durumunu denetleyerek bilgisayarınızın güvenliğini artırır. Windows, bu temel güvenlik öğelerinden birinde sorun belirlerse (virüsten koruma programınızın güncel olmaması gibi), Güvenlik Merkezi bir bildirim görüntüler ve Güvenlik Merkezi simgesini bildirim alanına yerleştirir. Güvenlik Merkezi'ni açarak, sorunu nasıl giderebileceğiniz hakkında bilgi almak için bildirimi tıklatın veya Güvenlik Merkezi simgesini çift tıklatın.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Güvenlik Duvarı

Güvenlik duvarı, saldırganların veya zararlı yazılımlar'ın (solucanlar gibi) ağ veya Internet üzerinden bilgisayarınıza erişmelerini engellemeye yardımcı olabilir Ayrıca, güvenlik duvarı bilgisayarınızın diğer bilgisayarlara zararlı yazılım göndermesine de engel olur. Windows, bilgisayarınızın yazılım güvenlik duvarıyla korunup korunmadığını denetler. Güvenlik duvarı kapalıysa, Güvenlik Merkezi bir bildirim görüntüler ve bildirim alanına Güvenlik Merkezi simgesini yerleştirir.

Windows Güvenlik Duvarı'nı açmak için

1. Başlat düğmesi , Denetim Masası, Güvenlik ve ardından Güvenlik Merkezi'ni tıklatarak Güvenlik Merkezi'ni açın.
2. Güvenlik Duvarı'nı tıklatın, ardından Şimdi etkinleştir'i tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Notlar

* Windows güvenlik duvarı dışında bir güvenlik duvarınız varsa, güvenlik duvarı ürünüyle birlikte verilen bilgileri denetleyin ya da nasıl etkinleştirileceğini öğrenmek için üreticinin web sitesine gidin.
* Windows tüm güvenlik duvarlarını belirleyemez. Bilgisayarınızda bir güvenlik duvarı bulunduğundan ve bu güvenlik duvarının açık konumda olduğundan eminseniz, Güvenlik Merkezi'nden güvenlik duvarınız hakkında bildirimler almayı durdurmak için Mevcut seçeneklerimi göster'i tıklatabilirsiniz. Bunu yaparsanız, Windows güvenlik duvarı durum bilgilerini izlemez veya kapalıyken sizi uyarmaz.


Teknik Destek : cixturk@amasyateknoloji.tk
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kullanıcı profilini gör http://www.hacktebugun.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz